udalosti

Mozart mal podivný zmysel pre humor

Mozart bol zvláštnou osobnosťou okrem iného aj preto, že...

Ženy ohrozené mŕtvicou

Možno je to vaša príbuzná, kamarátka alebo známa. Má...

Zvýšená chuť do jedla je najsilnejší týždeň pred menštruáciou

Každá žena pravdepodobne pozná nutkavú potrebu jesť tesne pred...

Kozorožci ako majstri dialógu aj tiché Váhy.

Hoci sa to na prvý pohľad nezdá, komunikácia s ostatnými je obzvlášť ťažká disciplína. Nie každý je nám po chuti a to sa na nej hneď prejaví. Problémy s komunikáciou ale mávame aj v súvislosti s ľuďmi, ktorých naopak máme radi. S blízkymi sa nám dokonca možno občas komunikuje ešte ťažšie ako s ľuďmi, ku ktorým žiadnu náklonnosť nesprávame. Ako zdatné sú v komunikácii jednotlivé znamenia zverokruhu?

Baran
Barani to so slovami vedia. Sú to presne tí ľudia, ktorých by ste dokázali počúvať hodiny a hodiny. Barani do vienka dostali ohromne podmanivé vyjadrovacie schopnosti a vedia ísť pekne k veci. Ich rozprávanie nikdy nenudí a vnímajú, čo poslucháčov osloví.

Býk
Býci väčšinou majú veľa načítaných. Informácie a vedomosti odovzdávajú s absolútnou ľahkosťou. Rozprávajú pútavo a výrazne gestikulujú. Aj to najkomplikovanejšie tému vie podať tak, že mu každý rozumie. Býk volí zrozumiteľné slová a vyjadruje sa ľudsky.

Blíženci
Keď potrebujete rozpohybovať komunikáciu, prizvite si na pomoc Blížencov. Nech bude téma sebaožehavejšia, Blíženec bude dobre vedieť, ako ju začať citlivo rozpletať. Vie tiež dlho počúvať, čo je tiež dôležité pre komunikáciu.

Rak
Raci sa radi počúvajú a občas neodhadnú, že už majú prestať chrliť slová. Paradoxne však takmer nehovorí o sebe. Hoci účastníkov diskusie nepustia k slovu, hovoria o druhých. A hovorí o nich pekne, pochvalne a vyzdvihujú ich silné stránky.

Lev
Lev má komunikáciu v malíku. Levy sa krásne hrajú so slovíkmi a majú bezchybne vypilovaný cit pre takt. Presne taká je aj ich reč a komunikácia všeobecne. Lev má charizmatický prejav, prednáša očarujúce vety a s druhými komunikuje mimoriadne skvele.

Panna
Panna často pôsobí placho, ticho av niektorých prípadoch až zakríknuto. Môžete si však byť istí, že behom chvíľ, kedy Panna mlčí, starostlivo mapuje a navyše má neskutočne dobrú pamäť. Pri prípadnej konfrontácii tak Pannu na ničom nenachytáte, tá vie svoje.

Váhy
Váhy nepotrebujú byť stredobodom pozornosti. Nebudú vás zásobovať vtipnými historkami a dokonca nebudú hovoriť ani vtedy, keď sa to od nich chce. Akonáhle ale ukážete, že ste ohľaduplný poslucháč, zažijete s nimi nezabudnuteľné debaty.

Škorpión
Škorpión je veľmi zábavný, zaujíma sa o hromadu vecí a tie tiež vedia popísať. Pokiaľ je nejaký problém, Škorpión ho vie fantasticky riešiť, ak ide o komunikáciu. Nebude vám podsúvať svoje názory, ale jemne vás vtiahne do debaty natoľko, že Škorpióna budete chcieť počúvať.

Strelec
S komunikáciou akéhokoľvek charakteru nemajú Strelci žiadny problém. So Strelcom môžete prebrať ako to príjemné, tak aj to najnepríjemnejšie tému. Strelec vie debatu odľahčiť a je veľmi inšpiratívna. Ľudia majú chuť s nimi diskutovať.

Kozorožec
Strelec vždy vie niečo viac. Aj keď vám to napríklad hneď nepovie a dlho sa tvári tak, ako by vôbec netušil, o čo ide, stopercentne vie. Veci nikdy nehovorí len tak a dôležité oznámenia prednášajú v pravú chvíľu. Kozorožci sú navyše majstrami dialógu a majú príjemný prejav.

Vodnár
Vodnári hovoria rýchlo, svižne a nemusíte z nich nič príliš dlho ťahať. Vodnár nebude chodiť okolo horúcej kaše a nemá problém nastoliť aj tému, do ktorej sa ostatným nechce. Na Vodnároch je fascinujúce aj to, ako vie dotiahnuť debatu do veľkolepého konca.

Ryby
Ryba je skôr poslucháč než rečník. To ju ale v komunikácii nijako neobmedzuje, naopak. Ryba neskutočne dlho počúva, nasáva tón, rozpoloženie a celkovo to, čo k nej druhý človek vysiela. Ryba všetko spracováva, vyhodnocuje a až nakoniec prednáša brilantnú reč.

svět ženy