udalosti

Mozart mal podivný zmysel pre humor

Mozart bol zvláštnou osobnosťou okrem iného aj preto, že...

Ženy ohrozené mŕtvicou

Možno je to vaša príbuzná, kamarátka alebo známa. Má...

Zvýšená chuť do jedla je najsilnejší týždeň pred menštruáciou

Každá žena pravdepodobne pozná nutkavú potrebu jesť tesne pred...

Ako opticky zmenšiť široké boky? Stavte na topánky na podpätku a zvýraznite hornú časť tela

Dámy, zaujíma vás, ako zakryť väčšie boky? Je to jednoduché, stačí staviť na pár trikov, vďaka ktorým budú vaše boky vyzerať opticky o poznanie menšie. Toto sú oni.

Zvoľte tmavé farby
Na zakrytie širokých bokov voľte tmavé farby. Stavte na nohavice či sukňu v tmavej farbe, ako je čierna, tmavo šedá alebo napríklad tmavo modrá. Pokiaľ chcete dosiahnuť ešte väčšie optické zoštíhlenie bokov, dajte prednosť svetlejšiemu vršku, vďaka ktorému presuniete pozornosť k vrchným partiám vášho tela.

Zvýraznite vrchné partie
Pokiaľ máte postavu presýpacích hodín a trápia vás široké boky, alebo naopak chcete opticky túto postavu docieliť, mali by ste zvýrazniť trup a ramená. Správnou voľbou môžete byť výrazný náhrdelník, šatka svetlejšej farby alebo košeľu či tričko s výstrihom do V. V prípade úzkych ramien odporúčame skúsiť malé ramenné vypchávky.

Vyskúšajte nohavice so širokými nohavicami
Ak chcete opticky zakryť boky, radšej sa vyhýbajte voľným šatám a topom a vyskúšajte široké nohavice. Ideálnou voľbou sú potom nohavice so širokými nohavicami tmavej farby so svetlejším topom, vďaka ktorému vytvoríte ilúziu menších bokov.

Zvoľte vysoký pas
Áno, pokiaľ zvolíte oblečenie s vysokým pásom, alebo výrazný opasok, vaše nohy budú vyzerať dlhšie a vaše boky sa opticky zmenšia.

Noste správne topánky
Výber správnych topánok môže výrazne zmeniť tvar vašej postavy. Pokiaľ zvolíte nízke topánky, zvýrazníte tak vaše boky. V prípade topánok na vysokom podpätku či kline opticky predĺžite vaše nohy, a ľahko tak vytvoríte ilúziu menších bokov. Vhodné je tiež zvoliť topánky do špičky, vďaka ktorým budú vaše nohy vyzerať dlhšie a boky menšie.

svět ženy