udalosti

Mozart mal podivný zmysel pre humor

Mozart bol zvláštnou osobnosťou okrem iného aj preto, že...

Ženy ohrozené mŕtvicou

Možno je to vaša príbuzná, kamarátka alebo známa. Má...

Zvýšená chuť do jedla je najsilnejší týždeň pred menštruáciou

Každá žena pravdepodobne pozná nutkavú potrebu jesť tesne pred...

Nechcete si pri farbení zbytočne ničiť vlasy chémiou?

Farby z drogérie sú plné chémie. To síce mnohým ženám nevadí, na druhú stranu prečo si vlasy ničiť, keď tie hlavné prísady pre dokonalé zafarbenie nájdeme v každej kuchyni. Väčšinou môžete použiť kávu, korenie alebo napríklad čaj. Výborné sú aj rôzne bylinky alebo orechové šťavy, nakoniec ste určite už počuli o henne, ktorá je prírodnou alternatívou k chemickému farbeniu vlasov. Ale ktoré suroviny použiť pre ktorú farbu?

Hnedé vlasy
Ak túžite po hnedej hrive, môžete vyskúšať naozaj celý rad prísad. Asi prvou takou prísadou je káva. Odporúčame ale použiť tú najlacnejšiu na „turka“, ktorú zalejete horúcou vodou a necháte vychladnúť asi na 60 stupňov, aby nepálila a dala sa príjemne nanášať na vlasy. Budete najskôr od kávy mať úplne všetko, ale taká káva farbí naozaj veľa. Možno dosiahnete zafarbenie aj pri použití ľubovoľnej zrnkovej kávy, ale nebudete to mať taký účinok. Platí tu, že čím dlhšie necháte na hlave, tým čiernejšie alebo tmavšie vlasy budú.

Alternatívou pre hnedé vlasy môže byť čierny čaj, ten bude mať miernejší efekt ako káva. Z blondíny teda nebudete hneď brunetou. Výhodou môže byť to, že sa vám bude lepšie nanášať a postup môžete zopakovať. Choďte do toho, ak nechcete až veľmi razantnú zmenu.

Ďalšou možnosťou, ako vytvoriť hnedú farbu, je využiť na to škrupiny a orechy. Orechy stačí nechať odstáť vo vode, kým nepustí všetku farbu do vody. Stačí väčšinou zaliať vodou, nechať pár dní stáť a potom výslednú zmes ohriať na prijateľnú teplotu, aby to nestudilo. Pokiaľ ide o škrupiny, sú najlepšie tie vlašských orechov. Rozdrvte ich a varte po 30 minút, zmes nechajte vychladnúť a použite na vlasy. Nechajte pôsobiť podľa potreby, vždy najmenej hodinu. Potom umyte, ako ste zvyknuté.

Červené vlasy
Kto by nechcel sexy červenú hrivu, ktorá rozžiari každú hlavu. Lenže sa tiež veľmi rýchlo vymýva, čo vie každá červenovláska. A práve dofarbovanie dokáže byť pekne drahá záležitosť. Preto skúste tento recept: Povarte nechtík a ibištek alebo šípok. Tieto byliny povarte vo vode a aplikujte na vlasy, nechajte pôsobiť. Aby to účinkovalo, musíte vykonávať oplachy pravidelne. Ale ak túžite po zmene hneď, skúste využiť korenie. Najlepšie bude zaručene korenie červenej papriky, vytvorte pomocou vody kašičku a tú potom naneste na vlasy a nechajte pôsobiť. Skúsiť môžete aj šťavu z červenej repy.

Tip: Ak chcete žlté vlasy, skúste využiť korenie kurkumy alebo karí. Naozaj to funguje! Najlepšie ale na blond vlasoch, pretože ide o žltú…

Blond vlasy
Tu pomôže pre zvýraznenie vašej prirodzenej blond farby zmes nechtíka, šafranu a šťavy z citróna. Tieto byliny niekoľko minút povarte a na záver pridajte celý jeden citrón, môžete ale aj viac. Citrón pôsobí totiž ako prírodný zosvetľovač. Ak túžite po svetlejšej hrive a je práve leto, je dobrý nápad aplikovať do vlasov citrón a potom sa ísť slniť. To vlasy zosvetlia. Je už známe, že práve citrón je najlepší priateľ blondínok, ale výborne pôsobí aj rebarbora. Namiesto čierneho čaju si kúpte harmanček, s ktorým sa môžete zafarbiť úplne rovnako ako v prípade čierneho čaju. Teda aplikujte pravidelne ako výplach na vlasy alebo nechajte pôsobiť hodinu na hlave.

svět ženy