udalosti

Mozart mal podivný zmysel pre humor

Mozart bol zvláštnou osobnosťou okrem iného aj preto, že...

Ženy ohrozené mŕtvicou

Možno je to vaša príbuzná, kamarátka alebo známa. Má...

Zvýšená chuť do jedla je najsilnejší týždeň pred menštruáciou

Každá žena pravdepodobne pozná nutkavú potrebu jesť tesne pred...

Aké šaty najviac lichotia plnoštíhlej postave

Dámy, trápi vás pár kíl navyše? Už nemusí! Vďaka správnemu výberu vhodných šiat môžete zažiariť a cítiť sa komfortne, aj keď napríklad práve nemáte miery modelky. Aké šaty teda najviac lichotia plnoštíhlej postave?

Farba šiat je základ
Ak máte plnoštíhlu postavu a chcete opticky zoštíhliť, voľte tmavé farby šiat. Nemusíte sa však držať iba pri čiernej farbe, vyberať môžete napríklad aj medzi farbami ako je tmavo hnedá, tmavo zelená, tmavo modrá alebo námornícky modrá. Ak sa rozhodnete pre šaty, ktoré majú viac vrstiev uistite sa, že spodná vrstva šiat má tmavšiu farbu ako vrchná vrstva šiat. Touto voľbou dosiahnete optické zoštíhlenie postavy.

Šaty pre asymetrickú postavu
Pokiaľ máte asymetrickú postavu, oplatí sa vám investovať do šiat, ktoré vám krajčírka ušije na mieru. Prípadne si zakúpené šaty v obchodni nechtiac pri krajčírke zabrať podľa vašich proporcií.

Zavinovacie šaty s výstrihom do V
K plnoštíhlej postave sa veľmi hodia zavinovacie šaty, ktoré majú výstrih do V. Vďaka nim skvele zvýrazníte svoje poprsie.

Môžete tiež vybrať šaty s prúžkami. Dajte ale pozor, vyberajte iba prúžky vo zvislom smere, vďaka ktorým budete vyzerať opticky štíhlejšie. Vodorovné prúžky by mali presne opačný efekt.

Áčkové šaty
Áčkové šaty sú vhodné pre dámy, ktoré majú väčší zadoček. Vďaka áčkovému strihu ho totiž dokážu skvele zakryť. Navyše takéto šaty môžete doplniť výrazným náhrdelníkom, a upútať tak pozornosť k svojmu dekoltu.

svět ženy