udalosti

Mozart mal podivný zmysel pre humor

Mozart bol zvláštnou osobnosťou okrem iného aj preto, že...

Ženy ohrozené mŕtvicou

Možno je to vaša príbuzná, kamarátka alebo známa. Má...

Zvýšená chuť do jedla je najsilnejší týždeň pred menštruáciou

Každá žena pravdepodobne pozná nutkavú potrebu jesť tesne pred...

Akými darčekmi na Deň matiek potešíte každú ženu?

Ste už pripravení na Deň matiek? Pokiaľ pre svoju mamičku zatiaľ žiadny darček nemáte, pripravili sme si pre vás pár tipov, ktorým ju určite vyčarujete úsmev na tvári.

Deň matiek oslavujeme oficiálne už od roku 1914, kedy sviatok predstavil americký prezident Wilson Woodrow. V Českej republike sa potom Deň matiek oslavuje vždy druhú májovú nedeľu, a tento rok to pripadá na 8. mája 2022.

Kupované aj vlastnoručné darčeky
Aj napriek tomu, že nie ste tak úplne oslavujúci typ, určite vašu mamičku poteší, keď si na ňu spomeniete. V tento pre ňu významný deň môžete spoločne vyraziť do kaviarne, zájsť si do reštaurácie na jedlo alebo ísť na prechádzku. Pri tejto príležitosti ju môžete odovzdať darček, a to v podobe krásneho šperku, obľúbenej kvetiny, kvalitné bonboniéry, fľaše šampanského či poukážku na masáž.

Pokiaľ máte prehľad o používanej kozmetike svojej mamičky, darovať jej môžete aj balíček obľúbenej kozmetiky, milovaný parfém alebo telové prípravky.

Ak ste kreatívni, môžete ku Dňu matiek svojej mamičke darček vyrobiť sami. Prekvapiť ju môžete napríklad sviečkou, domácim pečeným čajom, fotoalbumom, náramkom alebo mydlom.

Prianiečko
Každú mamičku nepochybne poteší prianie od srdca. V prípade, že teda chcete mamičke popriať ku Dňu matiek, zvoľte kupované či vlastnoručné prianie. Je to osobnejšie ako poslať priania v SMS správe. Využiť môžete aj krátku básničku alebo slávny citát.

svět ženy